Чому Велика Ідея — це не Kickstarter? Українська Правда про Спільнокошт
Основне, що заважає розвитку ідеї спільнокошту в Україні, на думку авторів проекту, - це стереотипне сприйняття українцями "багодійності" та вузьке розуміння значення соціального проекту.
"Люди звикли допомагати нужденим чи хворим, тим, кому менше пощастило в житті, ніж їм. Внесок для підтримки того чи іншого проекту більшою мірою є інвестицією у добру справу. Автори проектів, яких ми заохочуємо публікувати свої задуми на Великій Ідеї – це соціальні інноватори та творчі активісти, які при цьому мають прагматичний підхід до створення нових можливостей і впровадження бажаних змін. Внески доброчинців є делегуванням довіри авторам проектів для добросовісної реалізації значимих задумів", - каже Віта Базан.
Також певним викликом для Спільнокошту в Україні є те, що система онлайн платежів тільки набуває поширення.
"Нас часто запитують "чи готові українці жертвувати?". В спільнокошті немає понять "жертва" і "жертводавець", і саме в цьому основна відмінність цієї моделі від традиційного розуміння благодійності, оскільки така комунікація є вертикальною. Ми наголошуємо авторам проектів на важливості спілкування з людьми на рівних. Ці люди насправді роблять важливі та цікаві речі, звертаючись за підтримкою до тих, хто може бути зацікавленим у реалізації їхнього проектів. Крім того є система винагород, яка допомагає встановити зв"язок в дусі проекту між автором та доброчинцем", - каже Віта Базан.