Запитання №1
Отримуємо постійно запитання від гостів сайту. Вирішили публічно на них відповідати. Чекали найвлучнішого запитання і дочекалися такого:
— Чи не вважаєте ви, що Спільнокошт на Великій Ідеї іще не народившись, вже помер? Чому на ресурсі сьогодні представлена така незначна кількість проектів?
Віта Базан, координатор проектів через Спільнокошт, взялася відповісти на запитання. На фото Віта Базан грає в футбол на травневих святах на фестивалі «Хліб»
Думаю, з часу запуску Спільнокошту на Великій ідеї ми вже пережили кілька смертей. Для мене смерть є однією з форм народження чи переродження. Є така історія. Якби уявити, що на Землю прилетіли наділені інтелектом істоти з іншої планети і порівняли людську дитину і телятко в перші дні життя, то для них теля б могло здатися більш розвиненим орагнізмом, бо воно може ставати на ноги уже на другий-третій день після народження. А які діти після народження? Зморшкуваті, безахисні та... перспективні. Думаю, бажання виростити із Спільнокошту наділений душею та інтелектом організм змушує бурлити всередині, а ззовні здаватися повільним.
Велика Ідея ніколи не була конвеєром. Прихід перших авторів на платформу – результат кількарічної роботи нашої команди в містах. На сьогодні 10 з 18 проектів стали успішними. Склалося враження, що сама Велика Ідея супер-успішна, і кожен може зібрати кошти на якийсь свій проект. І ще думають часто, что тут тусуються якісь невідомі люди, які дають гроші на проекти. І повалило купа проектів, автори яких не усвідомлюють, що проект має бути щирим, і його втілення повинно цікавити ще когось, крім них самих.
Зараз є досвід неуспішних кампаній по збору коштів. Це додало реалізму. Протягом 8 місяців існування Спільнокошту в адмінпанель сайту потрапило більше 150 проектів, з яких було опубліковано лише 18. Постійно хтось готується до запуску. Більшості доводиться відмовляти.
Треба трохи уважніше вивчати досвід інших проектів, бути письменниками чи копірайтерами, творити картинку — від назви до відео з текстами, проектувати свій аналіз, уяву та експеримент! Всім би одразу стало цікавіше грати у цю гру. Ви думаєте ми не скучаємо за крутими проектами?)
У чомусь ми самі, не до кінця зрозумілі та неконкретні. Зараз ми хочемо перевести усі наші знання про успіх механізму Спільнокошту (тобто як і коли він працює?) в онлайн-форму, красивий зрозумілий дизайн.
Сьогодні нам цікаво розвивати напрямок підприємницьких ідей. Але людей, що професійно до цього підходять, на жаль, зустріли ще зовсім небагато. Цього тижня ми запускаємо проект «Поїздка» — мобільний додаток про сервіс Укрзалізниці, наступного — про будівництво економічного будинку в Криму.