Блог Великої Ідеї

Команда платформи інформує про здійснення проектів

12.02.2014

Програма «Інвестор Суспільства»

 

 

Українські експерти з розвитку спільнот та стратеги аналітичних центрів, оцінюючи наслідки того, як розвивається ситуація в нашому соціумі, відмічають, що внаслідок розширення прикладів самоорганізації і посилення запиту на системні зміни вже у другому півріччі 2014 року відбудеться сплеск соціальних інновацій. Команда платформи Велика Ідея пропонує підприємцям і керівникам бізнес-компаній спробувати вийти попереду тенденцій, що назрівають, і долучитися до фінансування новаторських проектів спільно з широкою громадськістю. 

У 2014 році громадська організація «Ґараж Ґенґ», що координує роботу платформи Велика Ідея, ініціює довгострокову програму венчурної філантропії «Інвестор Суспільства». Програма ставить за мету через формулу спільнокошту разом із підприємцями створювати нові і більш тривалі суспільні зміни. Основна перевага програми для бізнесу полягає в можливості скеровувати ресурси на ті проекти, які створюють інновації у сфері інтересів компанії. 

 


Венчурна філантропія на Великій Ідеї – це прозорий механізм фінансування сталих рішень, споріднених зі стратегією розвитку та соціальною місією бізнесу. Це залучення персоналу та клієнтів компанії до втілення сміливих ініціатив та водночас заохочення авторів проектів до використання найкращих підприємницьких практик у сфері соціальних інновацій. Для росту бізнесу потрібні нові ідеї, сприятливий соціальний клімат, дієві рішення для подолання сучасних викликів. Для розвитку соціальних інновацій у перших фазах становлення потрібна компетентна підтримка і ресурсна база. Основна відмінність програми «Інвестор Суспільства» від застарілих практик фінансування соціальних проектів – це можливість змусити кошти, надані неприбутковому сектору, «працювати» також для зміцнення бізнес-середовища. Так виграють усі. Саме тому Інвестор Суспільства вболіває за успіх соціально значимих новацій, які підтримує.  

Соціальні інноватори – це люди та організації, які відчувають можливості завтрашнього дня, вже сьогодні синтезують досягнення різних дисциплін, вправно керують технологіями і талантами з метою створювати рішення для наявних суспільних проблем. Вони комбінують нове і старе, технологічне і соціальне, політичне і поетичне. Це забезпечує їхнім проектам стрімке життя та вплив на інші покоління.

Дослідження «Бізнес, керований цінностями», яке провела Львівська бізнес-школа УКУ, виглядає майже оптимістично. 90% найуспішніших компаній України здебільшого розуміють необхідність реалізовувати соціально важливі проекти. Однак «більше половини [50%] проаналізованих соціальних проектів належать до «розпорошених», фрагментарних, майже випадкових ініціатив, які в довгостроковій перспективі не є вигідними ані для бізнесу, ані для сталого розвитку суспільства», – говорять у дослідженні.

Більшість компаній без продуманої соціальної стратегії будуть продовжувати будувати спілкування зі своєю аудиторією, просуваючи комерційні пропозиції і створюючи можливості для зворотнього зв'язку в соціальних мережах. Такий підхід буде суттєво стримувати їхній успіх у роботі з персоналом, формуванні лояльності клієнтів та представленості в медіа, де сьогодні формується вагома частка репутації брендів. Компанії, що перемагатимуть на цих аренах, застосовують сфокусовані соціальні стратегії, які (1) зменшують вартість або посилюють готовність своїх клієнтів платити, (2) допомагаючи своїм працівникам задовольнити запити на горизонтальність та активну співтворчість, (3) якщо завдяки інвестиціям творчі і суспільно значимі проекти втілюють рішення у сфері бізнесових та соціальних інтересів компанії. Інвестор Суспільства, втілюючи соціальну стратегію у партнерстві з платформою Велика Ідея, повертає вкладені кошти у вигляді аутсорсу розробки і втілення релевантних новаторських рішень, розширення якісних стимулів для мотивації персоналу та зміцнення репутаційного капіталу.

Річард Бренсон, відомий бізнесмен та філантроп, вважає, що бізнесмен – це той, хто переписує правила гри для розширення можливостей суспільства і власного блага.

Завантажити детальний опис програми «Інвестор Суспільства» у форматі pdf можна тут.

 
comments powered by Disqus