Блог Великої Ідеї

Команда платформи інформує про здійснення проектів

13.11.2014

Рекомендації щодо написання тексту для проекту на Спільнокошт


Ми проаналізували найбільш вживані помилки у написанні текстів для проектів Спільнокошту. Аби твої проекти знаходили відгук, старайся їх уникати.

1. Не пиши про себе, пиши про людей. Щоб твій текст був цікавим, не примушуй читача шукати відповідь на питання "А до чого тут я?". Користувач інтернету не має часу зупинятися і детально аналізувати, що ти мав на увазі.

Наприклад, замість того, щоб написати "Ми висилаємо журнал поштою", напиши "Ти отримаєш журнал поштою", замість "Ми перші, хто це зробив", напиши "Ти працюєш з першими, хто запровадив це в Україні".

2. Подавай оригінальний текст. Аби при пошуку інформації про твій проект google видавав сторінку по збору коштів, подавай унікальний текст - який ще не був опублікований на інших сайтах. Інакше, за існування інших текстів, google може не показати у результатах пошуку твій проект з "Великої Ідеї". Він вважатиметься плагіатом. Перевірити текст на унікальність можна тут: http://text.ru/

3. Пиші простою, зрозумілою мовою. Уникай складних фраз та зворотів - текст має читатися легко, не задумуючись. Якщо читачу щось не зрозуміло, він не стане роздумувати над смислом, а просто закриє сторінку. 

4. Якщо речення довге, розбий на два. Це не урок зі світової літератури, де треба показати навички написання твору. Уяви, що ти розказуєш про свій проект другові за філіжанкою кави. Текст на сайті має замінити персональне спілкування з доброчинцем.

Замість того, щоб писати “Поэты сравнивают храм с парусом, уносящимся вдаль по безбрежным волнам времени, взмывающим над верхушками деревьев и манящим путников.” напиши “Поэты сравнивают храм с парусом. Парус уносится вдаль по безбрежным волнам времени. Храм взмывает над верхушками деревьев и манит путников.”

5. Розбивай текст на абзаци. У кожному абзаці 4, максимум 5 рядків. Так він легше сприймається оком.

6. Уникай абстрактних слів. Якісний, унікальний, іноваційний, професійний, супертехнології, суб’єктність. Часто гучні фрази показують, що проект сирий та непродуманий.

Ці слова нічого під собою не містять, адже їх вживають всі. Погодься, ніхто не скаже “Ми робимо неякісний журнал, який придумали непрофесіонали”. 

Говори конкретніше: “Журнал надрукований на фінському картоні, який приємно тримати в руках. Ілюстрації до книги робили відомі графічні дизайнери - Олег Мустафін та Степан Махно”. 

У одному проекті зустрічалася фраза: “Мета проекту - зняти семантичну напругу у суспільстві”. Це про що? Подавач так і не зумів пояснити простими словами.

7. Давай конкретні цифри. Читач не стане думати над смислом фрази “Наш захід збере навколо себе багато людей”. Він просто закриє сторінку з твоїм проектом. Краще скажи “Планується, що захід відвідає до 3 тисяч чоловік, тому нам потрібні кошти на оренду зали”. 

8. Закінчуй текст закликом до дії. Читач має розуміти, що ти від нього хочеш. Не пиши в кінці тексту рекламні слогани типу "Толока - не лише назва фільму. Толока - це запрошення". Краще написати "Підтримай наш проект".

Додати проект для збору коштів, можна за посиланням http://goo.gl/1XvCea, попередньо зареєстрвувавшись на сайті Великої Ідеї.

Успіхів!

comments powered by Disqus