Блог Великої Ідеї

Команда платформи інформує про здійснення проектів

21.07.2022

Проектний & постійний спільнокошт

Спільнокошт змінюється та адаптується до нових реалій та умов, щоб дати підтримку  більшій кількості ініціатив та розвивати культуру доброчинності та взаємопідтримки.

Зустрічайте новий тип краудфандингу в Україні  – постійні кампанії Спільнокошту! 

 

Постійна кампанія Спільнокошту –  це можливість залучати фінансування в довготривалій перспективі для підсилення організації/компанії та впровадження нових розробок, напрямків діяльності та калібрування/масштабування процесів. Тобто це спосіб залучення доброчинців не до окремого проекту, а до постійної діяльності організації як складової цілісного та комплексного підходу до ресурсної спроможності.

Проектні кампанії Спільнокошту підходять для фондування короткострокових чи чітко визначених в часі проектів, наприклад, публікація книги чи організація фестивалю, які потребують фіксовану суму фінансування.

Тобто автори платформи можуть обирати найбільш зручний для себе формат кампаній: короткострокові проектні кампанії чи довготривалі постійні. 
  

Постійні кампанії розраховані для:

- громадських організацій та підприємців із досвідом впровадження сталих проектів;

- команд з активною спільнотою однодумців та досвідом реалізації проектів; 

- довготривалих проектів, де значна частка бюджету спрямована на ведення поточної діяльності та розробку інноваційної пропозиції; 

- розробників, які тестують соціальні та підприємницькі гіпотези; 

- стартаперів та імпакт-інвесторів, які прагнуть прозоро верифікувати бізнес-модель зі своєю спільнотою.

Постійні кампанії є довготривалими тож кошти в рамках цих кампаній можна витрачати в міру їх надходження. Так для доброчинців це можливість постійно підтримувати улюблені ініціативи та організації плануючи свій бюджет розумно. Для більшої наочності розповідаємо про основні відмінності цих 2 типів кампаній в таблиці нижче

Якщо вам складно визначити який саме тип краудфандингових кампаній вам підходить найкраще, то у вас є можливість отримати консультацію з подачі проекту, його просування та юридичних аспектів. 

 

 

 Етапи подачі заявки та  реалізації Спільнокошт-кампанії залишаються діючими для обох типів кампаній. 

1 етап — Підготовка заявки на платформ та відправка на модерацію

2 етап — Модерація кампанії Спільнокошту (включно з підписанням договору).

3 етап — Залучення коштів від доброчинців та розсилка винагород.
4 етап — Реалізація проекту чи постійна діяльність

5 етап — Звітування щодо цільового використання коштів та досягнутих результатів.

При цьому для постійних компаній етапи 3,4 та 5 будуть повторюватись.

Загалом постійні кампанії розширюють ваші можливості, гарантують прозорість,  підсвічують ваші ініціативи для фондів та майбутніх партнерів. 

 

«Спільнокошт, як базова цінність, це видимість для спільноти та донорів, зі зрозумілих плюсів автоматизована можливість для індивідуальних внесків, і як перевага – інструменти для роботи з даними ваших доброчинців, проконсультуємо і порадимо щодо комунікацій залучення, які добре працюють для взаємодії з волонтерами та гідного обміну з бенефіціарами ваших проектів» 


(Ірина Соловей, засновниця платформи «Велика ідея»)

 

Створити постійну кампанію  

 

Рекомендації щодо подачі заявки 

 

 

Q&A: Найчастіші питання та відповіді 

 

Чим відрізняється постійний краудфандинг від проектного?  

Термінами збору коштів та доступом до витрачання коштів.
Так, постійний краудфандинг дає змогу залучати фінансування в довгостроковому періоді від 101 дня. При цьому зібрані кошти під час краудфандингової кампанії можна отримувати частинами за запитом відповідно до акту, а не після повного завершення збору необхідної суми. Також тут відсутні вимоги до збору 100 чи 50%, щоб отримати кошти. При такому лояльному підході адміністративний відсоток Спільнокошту, який залишає платформа для забезпечення свого функціонування становить 10%. Цей відсоток утримується на адміністративні витрати  платформи та комісію платіжній системі Way For Pay / Liqpay. Така сама система відсотків зберігається і для проектного Спільнокошту - але на відміну від постійної кампанії, яка за будь-яких умов завершується успішно, проектна кампанія має зібрати не менш як 50% від заявлених коштів. З огляду на це, система гнучкого фінансування, яка дозволяє вдвічі зменшити заплановану суму задля успішного завершення кампанії, застосовується лише у проектних кампаніях, оскільки для постійних не є актуальною.

 

Хто може подати заявку? Які юридичні особи?

Проект на Спільнокошт оптимально подавати від неприбуткової організації (ГО), благодійного фонду або організації (БФ/БО). Ми також можемо співпрацювати з товариствами з обмеженою відповідальністю (ТОВ),  комунальними підприємствами (КП) та установами (музеї, школи і т.д.).  Якщо ви не є юридичною особою з переліченого списку, то ви завжди можете спробувати заручитися підтримкою партнерської організації чи установи та домовитись з ними про спільну реалізацію проекту.


Вартість користування платформою Спільнокошт?

Однакова для всіх типів компаній -  10 % утримуються на адміністративні витрати  платформи та комісію платіжній системі Way For Pay / Liqpay


На який рахунок збираються кошти?

Після офіційної публікації проекту на сайті платформи Велика Ідея всі внески доброчинців накопичуються на спеціальному банківському рахунку ГО Garage Gang. І лише в результаті успішного збору коштів і відповідно до умов договору проектного чи інституційного Спільнокошту, будуть перераховані на банківський рахунок організації для фінансування активностей і роботи команди.

 

Чи можуть доброчинні внески на проект робити юридичні особи?

Так. Для цього команда проекту може звернутись на пошту [email protected] та попросити повні банківські реквізити для благодійного внеску.

.

Чи приймає платформа внески закордону? 

На платформі Велика Ідея можна робити міжнародні внески з закордону, а саме через платіжну систему WayForPay. Внески будуть зараховуватись на кампанію, автоматично конвертуючи іноземну валюту в гривнях по актуальному курсу НБУ. При цьому, коли користувачі іноземних карт вказують суму внеску на платформі, то потрібно враховувати, що номінальна сума буде розраховуватись в гривні, а не в доларах чи євро. Так якщо буде вказано 35, то відповідно до поточного курсу з карти з євро фактично зніме біля 1 євро.

Інструкція для внесків з-закордону  


Як платформа допомагає залучати доброчинні внески?

Спільнокошт кампанії – це зручний інструмент для прозорого і системного співфінансування проектів і формування активної спільноти організацій. Автори самостійно комунікують кампанії Спільнокошту своїх організацій і відповідають за реалізацію проектів перед доброчинцям. Для авторів, що додали заявки на платформі Велика Ідея доступна безкоштовна консультація з командою платформи щодо підготовки опису і бюджету кампанії. Для авторів активних кампаній доступна безкоштовна консультація з командою платформи щодо комунікацій і залучення спільноти. 

 

Як швидко можна отримати залучені кошти на платформі?

Кошти перераховуються на підставі договору про надання гранту, який ви заключили з ГО Гараж Генг перед стартом Вашої Спільнокошт кампанії і відповідного акту 

  • Для авторів проектних кампаній можливість отримати кошти відкривається після успішного завершення кампанії на платформі. 

  • Для авторів постійних кампаній можливість отримати зібрані кошти доступна протягом всієї кампанії, ак одніє сумою, так і кількома траншами, але здійснення траншів можливо не частіше, ніж один раз на місяць. . 

Для того, щоб отримати коштиавтор готує пакет документів: оновлений бюджет на фактично зібрану суму і відповідний акт і надсилає запит на перерахування коштів на електронну адресу [email protected], більше про процедуру в блозі платформи.

  

Як потрібно звітуватись за реалізацію проекту та цільове використання коштів?

Автори Спільнокошту, відповідно до умов договору про реалізацію проекту, звітують щодо цільового використання коштів та результатів проектної чи інституційної діяльності.

Так фінансовий звіт складається з копій первинної документації та банківської виписки, які підтверджують здійснення всіх витрат відповідно до затвердженого бюджету та законодавства України. А змістовний звіт передбачає публікації в публічному блозі вашої кампанії Спільнокошту з описом та демонстрацією отриманих результатів, що підтверджується фото та відеоматеріалами. Тому важливо планувати здійснення всіх витратних операцій ще на етапі підготовки бюджету кампанії при подачі заявки. В разі необхідності, ви можете отримати додаткову консультацію щодо юридичних аспектів співпраці з платформою.

 

comments powered by Disqus