Блог Великої Ідеї

Команда платформи інформує про здійснення проектів

28.09.2022

Проміжні та довгострокові результати програми "По кроку за раз до перемоги України"

Як і літо до завершення підійшла і програма "По кроку за раз до перемоги України", у фокус якої ми ставили підтримку проектних команд та спрощені умови розміщення проектів для збору коштів. 

В цілому програма тривала Програма тривала 2 місяці з 30 червня по 24 серпня 2022 про її умови та особливості ми розповідали у  форматі марафону життєстійкості в інстаграм. У форматі піт-стопів ми ділились з нашими підписниками у мережі: 

  • про всі оновлення, трансформації платформи;

  • перевагами спрощених умов залучення коштів через цінності прозорості, гнучкості та сталості та мотивували долучатись до програми;

  • порадами витривалості від проектних команд, доброчинців, волонтерських ініціатив, щоб нагадати собі та всім нам, що підтримуючи один одного ми зможемо подолати будь-яку дистанцію.

 

Командою платформи ми хочемо подякувати проектним командам, доброчинцями та прихильникам спільноти. Три проекти вже в стадії втілення, а понад п'ятдесят - отримали потужний поштовх до реалізації і зворотний зв'язок. А разом ми всі, спільнота доброчинців платформи, першими познайомитись з 10 історіями життєстійкості класних ініціатив, які невпинно працюють для того, щоб підсилити зусилля наших захисників та попіклуватись про тих хто постраждав у війні. 

Якщо ж перейти на мову цифр, то за період з 29 червня по 24 серпня 2022 року до участі в програмі "По кроку за раз до перемоги України" свої проекти на краудфандинг подали 48 проектних команд. З них 13 були опубліковані, і як проміжний результат — 3 з них вже залучили необхідну суму коштів та перейшли у стадію реалізації. Це проекти:

Решта проектів, ще залучають фондування на втілення, а значить ваша підтримка для них буде неоціненною.

За цей період ми провели 21 консультацію з яких 12 консультацій були на тему "технічнічних моментів адміністрування проекту на платформі Велика Ідея", 6 на тему ЄФормування комунікаційної стратегії до краудфандингового проекту", 3 на тему "Юридичні моменти подачі, збору, реалізації та звітування за проектом". Найпоширеніші питання та відповіді ми зібрали у матеріалі "Проектний & постійний спільнокошт. Як краще залучати кошти для вашої ініціативи?"

А тим командам, які тільки планують залучати кошти на свої проекти на Big Idea і пропустили програму* ми даруємо безкоштовні годинні консультації для підготовки, технічного запуску краудфандингової кампанії, юридичних питань та формування комунікаційної стратегії до 10 жовтня включно. для цього достатньо обрати зручний для вас час та необхідну тему для консультування і залишити заявку 

*Участь в програмі "По кроку за раз до перемоги України" дала можливість проектним командам залучати кошти на свої проекти без комісії платформи, пройти навчання в майстерні Спільнокошту (навчальний курс з краудфандингу).

 

Історії проектів, які найпершими встигли залучити кошти

А на завершення ми залишили найбільш мотиваційну частину — історії тих проектних команд, які встигли і зібрати кошти і перейти до втілення своїх проектів.  Далі пробуємо передати атмосферу втіленої мрії та відчуття успішно завершеного марафону.

ПРОЕКТ 1

Першими хто встиг і зібрати кошти й реалізувати свій проект стала команда ГО  “Семиярусна гора” яка залучала 100 тис. грн на проект "Лабораторія з відбудови у Гостинному дворі".

  1. Про що ваш проєкт, яка в нього ідея та візія?

Ідея нашого проєкту — напрацювати досвід відновлення зруйнованих війною публічних просторів. Адже хоч окуповані чи прифронтові міста розташовані в різних регіонах України, контекст їхнього просторового розвитку є дуже подібним. Тому приклад проведення урбаністичної лабораторії в Гостинному дворі може стати максимально близьким для всіх. Тож наша візія — надати міським активістам перевірені інструменти для оновлення публічних просторів у своїх громадах.

На питання відповідав голова ГО  “Семиярусна гора” та автор проєкту - Любомир Дмитришин 

 

Гостинний двір до Урбаністичної лабораторії

Гостинний двір після Урбаністичної лабораторії

  1. Що стало крайньою точкою, яка спонукала вас запустити краудфандингову кампанію?

Нас підтримала одна з найбільших волонтерських ініціатив України Будуємо Україну Разом”. Вони погодилися провести БУР-табір, який був націлений на залучення волонтерів до робіт у нашому просторі. Тоді ми зрозуміли, що повинні залучати ресурси всіма можливими способами. Тож підтримка людей спрацювала :)

На це і решту питань відповідав Андрій Кузьма - заступник голови з питань комунікацій та адміністратор краудфандингової кампанії.

 

 

прим. ред.

«Будуємо Україну Разом» оголошує прийом заявок на БУР-табори та БУРчики. 
БУРчик – це 1-2-денна локальна волонтерська акція взаємодопомоги та добросусідства. На одному об'єкті можна організувати кілька БУРчиків.
БУР-табір – це волонтерський будівничий табір, який залучає учасників з усієї країни. Може складатись із кількох заїздів. Один заїзд зазвичай триває 7-10 днів.
Ці активності допомагають не просто відбудувати зруйновану інфраструктуру, вони допомагають через волонтерство розвивати молодь, дати можливість відкрити для себе одне одного та Україну.
Деталі про співпрацю у публікації.
Реченець заповнення для обидвох активностей: 30.09.2022 ❗
Період реалізації проєкту: жовтень-грудень 2022
Важливо! Регіони, з якими співпрацюємо в рамках цього проєкту: Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Запорізька, Житомирська, Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська та Полтавська області.

 

  1. Що було найлегшим у крауд-кампанії?

Найлегшою та найприємнішою частиною була публікація звіту в наших соціальних мережах щодо зібраних 104-х тис. зі 100 :)

  1. Що було найважчим у крауд-кампанії, або недооціненим?

Найважчим було залучення людей. Нас підтримали селебріті України, проте залучити їх було досить сильним викликом. Серед відомих людей ми отримали підтримку від Ірени Карпи, Ярослави Кравченко та Слідана. Окрім того, важливу роль зіграв момент підтримки від місцевого бізнесу. Внесок від ТзОВ “Дмитрук Фудс” продемонстрував, що нас готові підтримувати великими сумами.

  1. Що було непомітним,  а стало вагомим і чому під час краудфандингової кампанії?

Тікток! У сумі  3-х відео ми зібрали 100 000 переглядів. Це дало зрозуміти, наскільки використання сучасних засобів комунікації дозволяє залучити різні вікові групи. 

Тікток наша активна зброя, проте для тих, хто за ним активно не слідкує, це могло бути непомітним.

  1. Як відбулась реалізація проєкту? Які  короткострокові результати ви вже бачите, та яких  більш довгострокових очікуєте?

Проєкт в процесі доопрацювання. Ми раді бачити, що лучани починають цікавитися Гостинним двором та вже зараз користуються цим публічним простором. Ця ініціатива націлена показати, що громадянське суспільство здатне вирішувати вагомі для громади питання. Також  ми зробили помітний  внесок для збереження пам’ятки архітектури кін. XIX  ст. у Луцьку та будемо продовжувати працювати над цим.

  1. Чи помічали ви як за цей час змінилась ваша спільнота доброчинців?

Усе залежало від джерел комунікації. Комунікаційна робота великої частини команди була вдалою. Спільнота доброчинців відповідала цільовій авдиторії тих майданчиків, на яких ми здійснювали комунікацію . Наприклад, коли ми комунікували в тіктоці, то бачили результати, які відрізнялися від спільноти в інстаграмі. Неочікуваних результатів не було, вони були пропорційними зусиллям.

  1. Що варто покращити команді платформи Велика ідея у роботі з проектними командами?

На наш погляд усе було прекрасно, ми навіть не очікували такий широкий інтерес і підтримку від соціальних медіа від команди “Великої ідеї”. Єдине, на що хотілося б звернути увагу на майбутнєпришвидшення транзакції після завершення збору :)

  1. На які думки про сталість організації чи вашого проекту вас наштовхнув краудфандинговий досвід?

Ми зрозуміли, що люди готові підтримувати нашу діяльність, що безумовно збільшило впевненість команди у своїх силах. Краудфандинг показав, що реалізація власних ідей є цілком реальною. Це безумовно є дуже важливим для функціонування громадянського суспільства!)

ПРОЕКТ 2

Команда проекту Допомога унікальному притулку корів і биків "Здраве Життя" теж змогла активізувати свою спільноту та долучитись до підготовки до зимового сезону притулку.

"Нам вдалося зібрати 182 тисячі гривень і це дозволить нам запасти корми на зиму. 104 доброчинці підтримали нас та показали цим що роздіяють важливість теми, в якій ми працюємо. Ми відчуваємо та висловлюємо велику подяку нашим однодумцям, які брали участь у зборі  коштів протягом місяця! Особливо приємно, що завдяки активній підтримці доброчинців кошти вдалося зібрати навіть на кілька днів раніше до закінчення терміну встановленого на платформі.

Ця сума є мінімально необхідною для забезпечення харування тварин, тепер ми зможемо перейти до створення необхідних умов для життя тварин. 

Тепер, завдяки нашим з вами зусиллям, ми можемо переходити до активної заготівлі кормів! На порядку денному ще одне найважливіше на сьогодні завдання – будівництво двох загонів та укриття для зимівлі, куди переїдуть бички Шакра та Серпс та дівчата Нара-Найла та Шанта. Для будівництва ми вже маємо частину закуплених будматеріалів і частину коштів, однак ще багато матеріалів потрібно залучити. Після успіхів на "Спільнокошт" ми віримо в те що знайдемо роесурси та однодумців для втілення і цього проекту в життя." - ділиться засновник притулкку Микита Дрокін.

ПРОЕКТ 3

А командаТурклубу "Манівці", які запускали збір на проект "Турклуб Манівці: майстерня з виготовлення спорядження" залучила ще й додаткове фінансування, щоб таки налагодити виробництво класного військового спорядження.

"Друзі! Неймовірне спасибі завдяки об'єднанню зусиль Ukrainian Social Venture Fund та SILab Ukraine (які надали грант, що покрив 90% вартості обладнання) та 52 доброчинців (які дофінансували решту) ось ці два красені - швейцарські зварювальні апарати - стають до роботи з виготовлення спорядження для військових та медиків." — ділиться засновник  Тарас Білошицький.



_________

Для того, щоб ми якомога швидше могли продовжувати ділитись наступними успішними історіями реалізації проектів, запрошуємо вас фондувати проекти на платформі Спільнокошт та стежити за новими можливостями та активностями у наших соцмережах:

У фейсбуці розповідаємо про краудфандинг в Україні, навички майбутнього, соціальне підприємництво та ін. можливості.

У Club GoBiGGGA! for talents relations досліджуємо, впроваджуємо та проводимо оцінку нових способів зберігати цілісність і продуктивність організацій.

Обирайте, що відгукується вам і дійте 💫

 

comments powered by Disqus