Східна вечірка: навіщо і як?

Ми завжди піклуємось про команду: її комфорт, потреби та об’єднання. У нас дуже багато процесів, велика кількість людей, і часто нормально поспілкуватися вдається лише під час неформальних заходів. Тому нещодавно в команди EdEra була східна вечірка. Наша HR-менеджерка та менеджерка команди Діана Даюб розповіла навіщо і як робити тематичні події для команди.

Наскільки для EdEra важливі вечірки? 

Взагалі, ходять легенди, що вечірки відіграють дуже велику роль в житті EdEra. Буцімто якщо не ходиш на вечірки, то ти — не частина команди. Але це неправда. А ще є легенди, що ми тусимо кожного дня. І кожного вечора аж до самісінького ранку. Це теж неправда. Ми працюємо. Насправді, вечірки у нас проходять не так вже й часто. Не частіше, ніж раз на місяць. Інколи хтось збирається невеличкими групками вийти за соком*, але ми не вважаємо це вечіркою. Це просто нормальний вечір у колі друзів. Ми також любимо грати у настільні ігри. А влітку, наприклад, ходили до набережної на Поштовій і грали в крокодила.

Іноді влаштовуємо навчально-розважальні вечори, наприклад, FuckUp Nights. Це майже вечірка, але з благородною метою — надихнути та об’єднати команду. На цих «ночах» ми ділимось своїми факапами (ред. з англ. невдачами). Вперше ми провели таку подію, коли команда була дуже напруженою, адже ми запустили курс для вчителів початкової школи. Було набагато більше роботи, ніж ми очікували. Усі були дуже втомлені й роздратовані. Через це траплялося більше факапів, наприклад, у комунікаціях. Але тоді ми зрозуміли, що факапи — частина навчання, під час якого можна розворушити команду. Наші FuckUp Nights виглядали як стендап, адже ми поставили софт — світло, яке вмикаємо на зйомках. І ти наче виходив на сцену, під тематичну музику, де розповідав свої історії.

Чому саме Східна вечірка? 

Це сталось випадково. До нас нещодавно прийшла працювати дівчинка Ельвіра. І ми з нею обговорювали своє коріння. У неї кримськотатарське коріння, а в мене — сирійське. Ми вирішили познайомити команду з цими культурами, і так з’явилася східна вечірка. Ми внесли її в робочий календар, але ще нікого не запросили й не пояснили, що це. Однак, коли ми вийшли зі спільної зустрічі, всі почали питати «А що таке східна вечірка?».

Ми вирішили замовити традиційної їжі, зробити плейлист з традиційної та сучасної східної музики. Також потрібні були якісь активності, тому ми придбали хну, щоб обмальовувати один одному руки. Максим (ред. наш оператор) поставив софти й було дуже прикольно. Ніхто з команди не ставив запитань типу: «А що там війна у Сирії?», «А там безпечно жити?». Навпаки, усі цікавились в Ельвіри: «Які традиції у кримських татар?», «Як виглядає традиційний одяг?», «А чому це взагалі східна вечірка?».

Гадаю, це дуже круто — показати команді різноманітність. Чим більш різноманітними штуками ти цікавишся, тим більший шанс, що це потім відобразиться на твоїй роботі. Наприклад, Вася (ред. наш моушен дизайнер) надихнеться арабською музикою, і айдентика нового курсу буде з арабськими мотивами.

Що ти відчуваєш, коли працюєш з такою кількістю людей?

Це круто. Дуже люблю цю команду. Вчора (ред. 09.10) ми стояли на терасі, я дивилась на команду і думала: «Блін, як я люблю цих людей. Дуже вони круті!». Ми підбираємо людей, які підходять нам по духу. І вони можуть бути не дуже досвідченими, але ми ростемо разом з ними. Часто трапляється так, що людина виростає і йде далі. Це нормально. Все швидко змінюється. Мені здається, людину дуже мотивує, коли вона отримує нові обов’язки, її повноваження розширюються. І речей, за які вона відповідає, стає більше, вони стають якіснішими. Це мотивує людину рости. А отже, вона краще працює.

Яка вечірка буде наступною?

Наступним буде наш неформальний тіммітинг — не зовсім туса. Це — нова версія тіммітингу, який ми проводили раніше щотижня всією командою. Це нормально, коли нас було 10-13 людей, але коли вже 22 — стає складно. Тому ми провели перебудову наших командних і робочих процесів. І вирішили, що раз на місяць у нас буде командний тіммітинг з усіма членами команди. І він неформальний, з піцою і соком*. Ми будемо обговорювати все, що сталося за місяць: що було поганого, що хорошого, кому ми вдячні, чого навчились, які цікаві історії трапились, які були факапи, куди ми рухаємось, які переживання. Жовтень — це перший місяць, коли ми не проводимо тіммітинги щотижня. Тому ми будемо рефлексувати й над цим форматом: чи нам так окей.

Дякуємо, що прочитали наш матеріал! 
Приєднатись до освітніх змін та стати доброчинцем нашої кампанії на «Спільнокошті» можна тут: bit.ly/grow-edera

comments powered by Disqus