ЮНІСЕФ повідомляє, що близько 2 мільйонів дітей залишили країну від початку війни, ще 2,5 мільйони українських дітей вважаються внутрішньо-переміщеними особами. Так, понад 42 тисячі українців знайшли прихисток у Швеції, серед них 13 тисяч дітей. Країна забезпечує біженців тимчасовим захистом, надає житло, незначну (в порівнянні з Європою) грошову підтримку, наші громадяни мають обмежений доступ до роботи та медицини та обмежені права. Наші громадяни мають великі проблеми з інтеграцією, в них не має доступу до психологічної, терапевтичної підтримки, задоволення свого духовного та культурного розвитку. Це жінки, які втратили дім. Сім‘ї, які втратили все своє звичне життя. Вони вчаться жити по новому, в геть чужому суспільстві. Наші діти зазнають великого стресу, намагаючись адаптуватися в нових умовах, в іншомовних школах в чуждому традиційному та законодавчому полі.

ЮНІСЕФ повідомляє, що близько 2 мільйонів дітей залишили країну від початку війни, ще 2,5 мільйони українських дітей вважаються внутрішньо-переміщеними особами. Так, понад 42 тисячі українців знайшли прихисток у Швеції, серед них 13 тисяч дітей. Країна забезпечує біженців тимчасовим захистом, надає житло, незначну (в порівнянні з Європою) грошову підтримку, наші громадяни мають обмежений доступ до роботи та медицини та обмежені права. Наші громадяни мають великі проблеми з інтеграцією, в них не має доступу до психологічної, терапевтичної підтримки, задоволення свого духовного та культурного розвитку. Це жінки, які втратили дім. Сім‘ї, які втратили все своє звичне життя. Вони вчаться жити по новому, в геть чужому суспільстві. Наші діти зазнають великого стресу, намагаючись адаптуватися в нових умовах, в іншомовних школах в чуждому традиційному та законодавчому полі.ЮНІСЕФ повідомляє, що близько 2 мільйонів дітей залишили країну від початку війни, ще 2,5 мільйони українських дітей вважаються внутрішньо-переміщеними особами. Так, понад 42 тисячі українців знайшли прихисток у Швеції, серед них 13 тисяч дітей. Країна забезпечує біженців тимчасовим захистом, надає житло, незначну (в порівнянні з Європою) грошову підтримку, наші громадяни мають обмежений доступ до роботи та медицини та обмежені права. Наші громадяни мають великі проблеми з інтеграцією, в них не має доступу до психологічної, терапевтичної підтримки, задоволення свого духовного та культурного розвитку. Це жінки, які втратили дім. Сім‘ї, які втратили все своє звичне життя. Вони вчаться жити по новому, в геть чужому суспільстві. Наші діти зазнають великого стресу, намагаючись адаптуватися в нових умовах, в іншомовних школах в чуждому традиційному та законодавчому полі.ЮНІСЕФ повідомляє, що близько 2 мільйонів дітей залишили країну від початку війни, ще 2,5 мільйони українських дітей вважаються внутрішньо-переміщеними особами. Так, понад 42 тисячі українців знайшли прихисток у Швеції, серед них 13 тисяч дітей. Країна забезпечує біженців тимчасовим захистом, надає житло, незначну (в порівнянні з Європою) грошову підтримку, наші громадяни мають обмежений доступ до роботи та медицини та обмежені права. Наші громадяни мають великі проблеми з інтеграцією, в них не має доступу до психологічної, терапевтичної підтримки, задоволення свого духовного та культурного розвитку. Це жінки, які втратили дім. Сім‘ї, які втратили все своє звичне життя. Вони вчаться жити по новому, в геть чужому суспільстві. Наші діти зазнають великого стресу, намагаючись адаптуватися в нових умовах, в іншомовних школах в чуждому традиційному та законодавчому полі.
Завдяки нашому проекту, ми плануємо повернути їм відчуття дому, створити атмосферу духовного підпитку, і дати належну терапевтичну підтримку через прикладну творчість - від малювання до вишивання. Ми прагнемо передати їм знання про національний костюм, його філософію та привити нашим дітям національну самоідентичність, повагу до себе і свого роду. Ми будемо розповідати про нашу справжню історію, культуру, навіть історичний зв’язок Швеції та України. Мета нашого проекту - виявити таланти, призначення, допомогти знайти переселенцям - свій істинний шлях.
Дозволити їм розкритися, творити, знайти рівновагу та опору в собі. Відновити традиції. Наша задача також - привернути увагу місцевого населення та політиків до нас - українців. Ми хочемо бути почутими та сприйнятими суспільством, в якому отримали прихисток. Ми прагнемо підтримати наше зростаюче покоління - яке має повернутися в Україну сильним, розкритим та сповненим бажання відновити Україну, її традиції. Ми маємо донести важливість всестороннього розвитку особистості. Задовольнити її прагнення підтримувати зв'язок з Україною духовною, традиційною - справжньою.
Розвинути загальну емпатію. Розповісти більше про Україну. Обмінятися досвідом. Ми хочемо, щоб духовні та творчі потреби наших українців за кордоном були почуті та задоволені, а наше покоління дітей - не втратило золоту ниточку зв'язку з Україною. Всі свої сподівання ми вкладаємо в цей невеликий проект, який починає працювати в Швеції. Як приклад, ми маємо намір провести серію терапевтичних уроків малювання, лекцій щодо національного вбрання та його історичного розвитку, що розраховані близко на 6 місяців.
Зараз ми шукаємо грошове забезпечення щоб придбати витратні матеріали для малювання, для шиття та матеріалів арт-терапевтичних занять. Місце для збирання жіночого об'єднання в нас є, як і зацікавлені жінки та їх діти - це в Стокгольмі та Уппсалі (Швеція). В спрощеному вигляді наші майстри дають майстер-класи в Стокгольмі у волонтерських центра та на виставках.