Центр підприємництва УКУ - Accelerating Dreams!

Цієї осені в Центрі Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету розпочав свою роботу Центр підприємництва УКУ.  Для команди Центру підприємництва це великий виклик розпочати проект у новій освітній ніші. Однак ми твердо переконані в успіху проекту і бачимо в цьому декілька передумов.

Центр підприємництва працюватиме, як освітній акселератор у трьох напрямках: технології, соціальне підприємництво та креативні індустрії. Загалом, модель акселератора не є новою, з часу створення першого бізнес-інкубатора Y-Combinator у 2005 році тільки за останній рік діяло 579 акселераційних програм. Проінвестовані компанії отримали близько 207 млрд. доларів інвестицій.

З кожним роком кількість акселераторів та інкубаторів невпинно зростає, формуючи довкола себе екосистему нових технологій, підприємців, інвесторів та фондів. Мета цього - допомоги інноваційним компаніям запуститися і отримати перші прибутки. Всі гравці цієї галузі формують "нову" економіку.


Що ж таке акселератор і яка його відмінність від інкубатора чи коворкінгу?

Це навчальна програма, що триває від 1 тижня до 3-4 місяців спрямована на швидкий ріст стартапів. Програма насичена інтенсивним менторством для команд. Для участі в програмі команди проходять висококонкурентний відбір та в обмін на можливі інвестиції віддають частку в бізнесі, не більше 10%.

Акселерація відбувається одночасно для всієї когорти відібраних команд. Загалом програма акселератора є коротшою ніж в інкубаторі, а команди, які проходять відбір, вже повинні мати робочий прототип. У той час, як в інкубатор можуть відбирати ще тільки з ідеєю проекту.

Що ж до коворкінгу - це місце, де можна винаймати робочі місця для своєї команди чи особистого користування. Здебільшого коворкінги не забезпечують навчальними програмами та менторством, проте часто проводять різноманітні події пов'язані з галуззю.

Створюючи акселератор в УКУ ми розуміємо, як рухається галузь загалом. Після бізнес-мандрівки в Чикаго та зустріччю з організацією World Business Chicago ми порівнюємо Україну з Чикаго у 90-х роках, коли з міста пішла промисловість і потрібно було думати над новою стратегією розвитку міста. І ми розуміємо, що для успішного створення екосистеми підприємництва необхідними є щонайменше 3 компоненти: сильні університети, великий бізнес і корпорації та зріле до підтримки розвитку підприємництва керівництво міста. І акселераційні програми - це перший крок до створення нових компаній.


Матеріал підготовлений для третього випуску журналу "Insight LvBS Inside".
Підтримати Центр підприємництва УКУ на Спільнокошті можна тут.


Читай також

comments powered by Disqus