Що таке EdTech та чому ми обрали цей напрям для акселерації?

У світі його відносять до неприбуткових, однак як такий, що безпосередньо розвиває суспільство. в майбутньому освітню галузь чекає багато змін. Чи готові ми до них?

Першим викликом стане трансформація освіти під впливом цифрових технологій. Нас очікує повна діджиталізація освіти, яка станом на зараз є цифровою тільки на 2% у світовому масштабі. Навчання відбуватиметься через додатки та платформи, а штучний інтелект і віртуальна реальність відкриють нові можливості для освіти. В Україні вже розвивають цей напрямок компанії Prometheus, EdEra, Preply, а також усесвітньо відома Grammarly, заснована групою українців. Такі стартапи роблять прямий внесок у майбутнє, адже якісна освіта дає поштовх усім іншим галузям.

Ще однин виклик - швидке знецінення інформації. В одній мережі Facebook щомісяця з’являється понад 30 мільярдів нових джерел інформації, і вона є у відкритому доступі для всіх. Зараз вже є важливим не те, як багато фактів та цифр ти можеш запам’ятати, а те, наскільки швидко ти можеш їх пов’язати з іншими галузями. Тепер людині потрібно навчатися протягом усього життя, адже отримані в університеті знання вже не гарантують високого рівня життя та прибутку.

За даними Global EdTech Industry Report 2016/2017 на зміну освіти також впливатимуть 4 чинники: глобалізація, персоналізація, приватизація та акселерація. Створюючи акселератор в УКУ ми розуміємо, як рухається галузь загалом. Декілька трендів, що можна спостерігати вже зараз: "прискорення" освіти та бізнес-освіти. Раніше, було достатнім мати рівень бакалавра щоб мати добру роботу, потім магістра, пізніше PhD, далі Dr/MBA. Без сумніву, якісна освіта потрібна і диплом МВА дає добрі знання для управління бізнесом, однак в стартапі немає двох років, для цього. Тому акселераційна програма, яка є доброю основою для знань бізнес-процесів, саме те, що потрібно стартапу.

Для учасників акселераційної програми ми матимемо унікальну можливість забезпечити на базі університету чи спільноти католицьких університетів у світі, хорошу платформу ранніх послідовників їх продуктів чи платформу, на якій вони тестуватимуться, тому цей напрям вибраний Центром підприємництва цілком закономірно. Оглянувши ринок EdTech акселераторів у Східній Європі, будемо прагнути зайняти на ньому лідируючі позиції в середньостроковій перспективі.

Для міста та України - бачимо Центр підприємництва проривним освітнім проектом, оскільки він може стати каталізатором змін форм, методів та освітніх моделей як у середній, так і у вищій освіті, що в подальшому може залежати тільки від практик імплементації розроблених рішень. З іншої сторони це очевидний плюс для екосистеми, оскільки довкола Центру підприємництва формуватиметься різностороння спільнота студентів, вчителів, викладачів, ІТ-фахівців, представників корпорацій, посадовців, іноземних експертів, цей список можна продовжувати. А за таких умов співпраці вищеперелічених категорій проекти можуть реалізовуватися в декілька разів швидше, від чого виграють абсолютно всі. І на кінець, нам всім просто потрібні історії успіху!

Якщо ви би хотіли почати стартап у цьому напрямку, то пропонуємо вам спробувати сили на Хакатон з освітніх технологій HackED. Детальніше про нього у відеоблозі від студентів Україніського католицького університету. :)




Матеріал підготовлений для третього випуску журналу “Insight LvBS Inside”.
Підтримати Центр підприємництва можна тут.

Читай також

comments powered by Disqus