0 доброчинців
49 793₴зібрано (з 49 700 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
0 доброчинців
49 793₴зібрано (з 49 700 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Почнемо з найголовнішого — що таке біенале? Бієна́ле (італ. biennale) — подія, що відбувається раз у два роки. Термін застосовується переважно для виставок сучасного мистецтва, музичних та кінофестивалів.
Сучасне мистецтво внаслідок його соціальної спрямованості є визнаним у світі простором громадського діалогу. Проте така функція проектів сучасного мистецтва досі недооцінена в нашій країні.
Одеська бієнале сучасного мистецтва наразі є єдиним майданчиком бієнального формату для масштабних художніх висловлювань вітчизняних та закордонних митців, який регулярно відбувається в Україні з 2008 року. Концепція основного проекту 5-ї Одеської бієнале «Зона турбулентності» актуалізує проблематику перманентної невизначеності, що притаманна як Україні, так і глобальному світові. Цей проект створить необхідний сьогодні простір для налагодження всеукраїнського та міжнародного культурного діалогу.
Видання каталогу бієнале має стати важливою частиною як самого заходу, так і вагомим інструментом залучення громадськості до участі в побудові відкритого суспільства. Саме каталог повинен стати важливою частиною нерозвиненого в Україні процесу документування сучасного мистецтва, вкрай важливого для подальших досліджень та поширення інформації про програму та результати бієнале всією країною.
Щонайменше 50 примірників будуть безкоштовно розповсюджені по бібліотеках, музеях та профільних навчальних закладах України. Частину накладу буде відправлено до європейських та американських інституцій сучасного мистецтва, сприяючи розповсюдженню об’єктивної інформації щодо процесів, які відбуваються в Україні та опиняються в полі зору сучасних митців.
У 5-й Одеській бієнале сучасного мистецтва візьмуть участь понад 100 митців із 32 країн. Заявки подали майже 500. Точний перелік учасників буде оголошено 15 серпня.
Бієнале відбуватиметься з 26 серпня до 30 вересня. Проект «Зона турбулентності» — основна подія та концепція цьогорічної бієнале. Завдання митців — осмислити соціальні проблеми, процеси глобальних змін та стан постійної кризи мистецькими засобами — художніми маніфестами.
Головні організатори Одеської бієнале — Музей сучасного мистецтва Одеси та Громадська організація «Центр розвитку». Міжнародний Фонд «Відродження» підтримав культурно-дипломатичну складову бієнале, зокрема, експозиції, пов’язані зі Сходом України. Програма передбачає проведення конференцій, круглих столів, панельних дискусій, освітніх заходів. Основні події відбуватимуться на території сімох одеських музеїв та галерей. Саме бієнале є індексом, показником стану сучасного мистецтва.
На бієнале будут представлені окремі кураторські проекти. Серед них: проект Моніки Шевчик (Польща), Каміли Боеміо «Забезпечення застаріння. Банк мистецтва, банк даних, банк їжі», Тетьяни Тумасян (Харків) «Пісня про буревісника. Короткий курс», Каті Тейлор (Київ). Художниця Алевтина Кахідзе використає одеський пляж як локацію для своєї роботи.
КОМАНДА ПРОЕКТУ
Семен Кантор, комісар Одеської бієнале, директор Музею сучасного мистецтва Одеси.
Михайло Рашковецький, куратор основної програми Одеської бієнале, мистецтвознавец, спеціаліст із сучасного мистецтва, директор Музею історії євреїв Одеси «Мігдаль-Шорашим».
Микола Корабінович, помічник куратора основної програми 5-ї Одеської бієнале.
Михайло Рашковецький та Семен Кантор запросили прийняти участь у підготовці бієннале команду волонтерської ініціативи Museum for Change. Інна Білоус, Олександра Ковальчук та Гера Грудєв мають попередній досвід реалізації трьох краудфандінгових проектів та взяли на себе відповідальність за цю краудфандінгову кампанію.
Інна Білоус, організаційна підтримка кампанії, учасниця волонтерської ініціативи Museum for Change, співзасновниця благодійних фондів Друзі музею та Маніфест миру.
Олександра Ковальчук, фандрайзерка краудфандінгової кампанії, учасниця волонтерської ініціативи Museum for Change, співзасновниця благодійних фондів Друзі музею та Маніфест миру.
Гера Грудєв, менеджер з маркетингу, учасник волонтерської ініціативи Museum for Change.
У колажі до проекту були використані фрагменти витворів сучасного мистецтва:
«Майбутнє» Бояна Мрденовича.
Загальна сума: 49 700 ₴
Каталог буде укладено та надруковано за кілька місяців по закінченні бієннале.
Важливо розуміти, що кожен внесок буде подвоєно коштом грантової програми Міжнародного Фонду Відродження.
Міжнародний Фонд "Відродження"
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Видання каталогу 5-ї Одеської бієнале сучасного мистецтва
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.